fbpx

Napsali o nás

V roce 2012 natáčel v naší rodinné farmě štáb České televize záběry jelena evropského do filmu Occamova břitva, více o filmu na stránkách České televize.

…Jeleni, daňci nebo mufloni sice možná neznějí tak exoticky, ale na statku je většinou nepotkáte. Tedy pokud nejste na návštěvě u Antonína Hejny v Homoli poblíž Dobříše. Na pozemku o velikosti tří hektarů chová třicet zvířat a všechny tři druhy spolu jakžtakž vycházejí… vydání článku na serveru Novinky.cz předcházela práce novináře a fotografa Petra Horníka, jeho snímky obory a zvěře slouží i pro potřeby ČTK. Článek si můžete prohlédnout i ve formátu PDF.

Uběhlo již třicet let od založení prvních farmových chovů jelenovitých v České republice. Od roku 1999, kdy se zvěř chovaná na farmách legislativně řadí mezi hospodářská zvířata, je o nový obor živočišné prvovýroby zájem. S dalšími změnami veterinární legislativy, která od počátku letošního roku umožňuje porážet farmovou zvěř pro spotřebu v domácnosti chovatele, se tomuto sektoru zemědělství nabízí slibná budoucnost. Celý článek najdete na serveru Silvarium.cz.

Regionální časopis Na Cestu o nás napsal článek, který byl publikován Lukášem Nekolným dne 27.1.2021. Celý článek najdete zde.

Blog Rodina Cestuje nás doporučila dne 15.6.2021 v článku o 25 místech kam za zvířátky ve Středních Čechách. Celý článek najdete na rodinacestuje.cz

Časopis s dětmi v Praze nás publikoval ve svém vydání tipy na „neznámé“ výlety:

Stránka overenorodici.cz o nás napsala recenzi v květnu roku 2021, kterou si můžete přečíst zde.

Pribram.cz 2022

Mámin tip na výlet 2022

Křiminky 2022

Blog 2022

Střední Čechy – tip na výlet

Květen 2022 Snídaně s Novou, TV NOVA